REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMORA královéhradeckého kraje

REGIONÁLNÍ AGRÁRNÍ KOMORA
Královéhradeckého kraje

Probíhá načítání...

08.09.2017

Hradecká Flošna opět ožije krajskými dožínkami

Pořádání dožínek již několik let významným způsobem podporuje Královéhradecký kraj. To se nezměnilo ani letos, kdy je hlavním organizátorem Regionální agrární komora.

 

„Jde o důkaz toho, jakou váhu přikládá krajská samospráva spolupráci s našimi zemědělci. Královéhradecký kraj patří k nejúrodnějším oblastem republiky, takže zemědělský sektor má nezanedbatelný podíl na jeho ekonomickém rozvoji. Podporou našich zemědělců přispíváme k zachování pracovních míst na venkově a tím bráníme jeho vylidňování. Zemědělské subjekty se také významně podílejí na péči o krajinu,“ uvedl hejtman Jiří Štěpán.

 

Ve dnech 15. a 16. září se mohou návštěvníci těšit na výstavu zemědělské techniky a hospodářských zvířat, bohatý hudební program a samozřejmě na ochutnávky regionálních potravin, dožínkové trhy, ukázky drobných řemesel a zábavu pro děti.

 

Dvoudenní akce odstartuje během pátečního dopoledne programem pro školy. „Děti budou moci zhlédnout výstavu zemědělské techniky, seznámit se s praktickými ukázkami práce se zvířaty včetně stříhání ovcí, práce se psy a drezůrou koní. Připraveny jsou soutěžní stanoviště, kde za správné odpovědi a splněné úkoly získají razítka do herních karet, které budou následně slosovány a vítězové budou vyhlášeni následující den,“ informovala ředitelka Regionální agrární komory Jaroslava Nekvasilová.

 

Sobotní program tradičně zahájí dožínkový průvod s kočárovou jízdou městem. Průvod vyrazí v 11 hodin od zimního stadionu na Malé a Velké náměstí, poté po malém okruhu k Magistrátu města, kde se připojí mažoretky a kapela s Dóžou – maskotem Královéhradeckých dožínek. Konečná zastávka bude přímo před hlavním podiem, kde bude probíhat předávání ocenění zemědělcům a potravinářům.

 

Před koupalištěm a všesportovním stadionem budou na návštěvníky čekat dožínkové trhy, ochutnávky regionálních potravin a několik pódií, na kterých bude až do pozdního odpoledne probíhat pestrý kulturní program, jehož největší hvězdou bude zpěvačka Marcela Holanová s kapelou. Pokračovat budou ukázky prací se zvířaty, které zaujmou hlavně malé návštěvníky.

 

Dožínek se celkově zúčastní více jak 150 prodejců a vystavovatelů. Tradiční zábavní atrakce budou k dispozici od pátku 15. až do neděle 17. září 2017.

 

Pořadatelem akce je Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje. 

Informace naleznete na www.dozinky.cz

Pod zprávou je k dispozici program Královéhradeckých dožínek 2017 s orientační mapkou rozmístění atrakcí.

Soubory ke stažení

KONTAKT

Regionální agrární komora Královéhradeckého kraje

třída SNP 402/48, 500 03 Hradec Králové
IČ: 70959811, DIČ: CZ70959811
Ředitelka: Hana Pisarčíková
Mobil: 702 082 483
E-mail:rakkhk@seznam.cz 

 
Partnerem Regionální agrární komory Královehradeckého kraje je Královehradecký kraj.
Královehradecký kraj